Aktualności

Bezmyślność kierowcy omal nie doprowadziła do tragedii – nigdy nie wsiadajmy za ,,kółko” będąc pod wpływem alkoholu

Data publikacji 16.04.2018

Dwie młode osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło w niedzielny poranek na drodze krajowej K – 53 w Wydmusach. Zarówno kierowca, jak i dwóch pasażerów znajdowali się pod wpływem alkoholu. Osoby wracały z jednej z dyskotek na terenie naszego powiatu. Apelujemy do młodych ludzi o odpowiedzialność. Nigdy nie wsiadajmy za ,,kółko” będąc pod działaniem alkoholu, a także nie wsiadajmy z ,,takimi” osobami do auta. Młodzieńczy wybryk może rozprowadzić do tragedii.

W niedziele kilka minut przed godziną 5:00 do ostrołęckich policjantów wpłynęła informacja o wypadku drogowym w miejscowości Wydmusy. Według zgłoszenia auto uderzyło w drzewo i dwóch   młodych mężczyzn jest zakleszczonych w pojeździe.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu, ostrołęckiej drogówki oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń 23 – letni kierowca jadąc audi w kierunku Myszyńca stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał najpierw na prawe pobocze następnie na lewe, po czym ponownie zjechał na prawą stronę i uderzył w drzewo. Pasażerem z przodu pojazdu był trzy lata młodszy mężczyzna, obydwaj po zdarzeniu zostali zakleszczeni w pojeździe. Natomiast  z tyłu znajdował się 24 – latek. Wszyscy mężczyźni, to mieszkańcy naszego powiatu.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że kierowca pojazdu miał w swoim organizmie ponad 2,2 promila alkoholu, pasażer z tyłu prawie 1,8 , a najmłodszy blisko 0,4 promila alkoholu w organizmie. W wyniku wypadku kierowca oraz pasażer siedzący z przodu trafili do szpitala.

Na miejscu policjanci prowadzili szereg czynności, m.in. wykonywali oględziny pojazdu, jak i samego miejsca zdarzenia, zdjęcia oraz szkice niezbędne do ustalenia przyczyń i wyjaśnienia  okoliczności tego wypadku.

 

Prosimy ,,młodzież” o daleką idącą odpowiedzialność. Były na naszym terenie przypadki, że takie zdarzenia kończyły się śmiercią młodych osób, a nastoletni kierowcy trafiali na wiele lat do Zakładu Karnego.

Wychodząc ze ,,znajomymi” już wcześniej ustalmy sposób powrotu do domu. Jeśli widzimy, że osoba z którą mieliśmy wracać spożywa alkohol, lub jest pod jego wpływem nigdy nie wsiadajmy z taką osobą do auta i poinformujmy o tym policję. W ten sposób możemy uchronić naszego kolegę, czy też koleżankę przed utratą życia, zdrowia, lub przed spędzeniem najlepszych lat swojego życia w więzieniu.

Apelujemy również do rodziców, aby rozmawiali ze swoim dorastającymi dziećmi na temat takich zagrożeń oraz  , żeby ich zapewniali o swojej pomocy w takich przypadkach.

Telefon od naszego dziecka i nasz przyjazd po nią na dyskotekę nawet o 4 rano świadczy o dużej odpowiedzialności naszego syna, czy też córki.

 

asp. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony