Aktualności

Ostrołęccy ,,kryminalni” zatrzymali podejrzanego o kradzież biżuterii

Data publikacji 12.04.2018

Wczoraj na terenie naszego powiatu funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału kryminalnego zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzież biżuterii z domu na terenie naszego powiatu. Większa cześć ze skradzionych przedmiotów już została odzyskana przez policjantów i niebawem zostanie przekazana właścicielowi. Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do jego popełnienia.

Wczoraj mieszkanka naszego powiatu zawiadomiła dyżurnego ostrołęckich policjantów o kradzieży z jej domu biżuterii w postaci, m.in. złotych łańcuszków i wisiorków. Według zgłaszającej do kradzieży  miało dojść pomiędzy 2, a 10 kwietnia bieżącego roku. Wartość strat poszkodowana ustaliła na kwotę około 2 tysięcy złotych.

Natychmiast po odebraniu zgłoszenia na miejsce pojechała grupa operacyjno – procesowa. W sprawę zaangażowali  się także ostrołęccy ,,kryminalni”, którzy krok po kroku ustalali każdy szczegół tego zdarzenia.

W wyniku podjętych przez nich działań zatrzymali oni 19 – letniego mieszkańca naszego powiatu podejrzanego o popełnienie tej kradzieży.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że mężczyzna skradzione przedmioty sprzedał do dwóch lombardów na terenie Ostrołęki. Rzeczy z jednego z nich już zostały odzyskane i po wykonanych czynnościach trafia do właścicielki, natomiast przedmioty sprzedane przez 19 – latka w innym lombardzie zostały sprzedane, ale ich odzyskanie jest kwestią czasu.  

Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący kradzieży i przyznał się do jego popełnienia. Zgodnie z obowiązującym kodeksem karnym te przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony