Aktualności

Naczelnik Wydziału Prewencji ostrołęckiej komendy policji rozmawiał ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku na tematy dotyczące ich bezpieczeństwa

Data publikacji 10.04.2018

Funkcjonariusze z Ostrołęki poprowadzili kolejne zajęcia o tematyce bezpieczeństwa skierowane do Seniorów. Tym razem ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozmawiano o kształtowaniu bezpiecznych przestrzeni, spotkanie przeprowadził Naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Piotr Góralczyk.

Ostrołęccy funkcjonariusze prowadzą wiele spotkań poświęconych bezpieczeństwo w różnych jego obszarach przestrzegając naszych Seniorów przed wieloma zagrożeniami na jakie mogą być oni narażeni.

Ostatnie z tego typu spotkań odbyło się w OCK ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku, gdzie Naczelnik ostrołęckiego wydziału prewencji poruszał zagadnienia dotyczące kształtowaniu bezpiecznych przestrzeni.
 

Naczelnik omówił dokładnie, jak w prosty sposób zadbać o przestrzeń wokół nas, aby wzmóc nasze poczucie bezpieczeństwa.  Wyjaśnił, że każdy, zarówno mieszkaniec bloku, jak i domu jednorodzinnego może kształtować swoją przestrzeń i dbać, aby było bezpiecznie. Uczestnicy spotkania byli zainteresowani tematem oraz zaskoczeni prostymi i tanimi metodami, które mogą wykorzystać i wdrożyć w swoim najbliższym otoczeniu.

 

Korzystając z okazji przypominamy, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy obcym osobom. Należy również pamiętać, że żaden z policjantów, ani funkcjonariuszy innych służb nie ma prawa żądać od nas wydania pieniędzy, jeśli to robi, to znak, że mamy do czynienia z oszustem i jak najszybciej powinniśmy wezwać prawdziwych policjantów.

Dalsze spotkania już niebawem.

 

asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony