Aktualności

Panię z kursu samoobrony ,,Bądź Bezpieczna” wiedzą jak obchodzić się z bronią

Data publikacji 07.12.2016

Uczestniczki XIII edycji szkolenia "Bądź Bezpieczna" sprawdziły swoje umiejętności posługiwania się bronią na strzelnicy w Troszynie. Zapoznały się z budową broni, zasadami bezpieczeństwa, a także przystąpiły do zajęć praktycznych. Łącznie oddały kilkaset strzałów, które w zdecydowanej większości były bardzo celne.

Zajęcia ze strzelectwa sportowego to od wielu lat jeden z najpopularniejszych elementów szkolenia ,, Bądź Bezpieczna”. Od samego początku partnerem kursu jest Klub Strzelectwa Sportowego ,,OBROŃCA ‘’w Troszynie, gdzie wczoraj Pan Eugeniusz Gorczyca oraz przedstawiciele Klubu po raz kolejny przeprowadzili z uczestniczkami kursu zajęcia ze strzelectwa sportowego.

 

Panie najpierw wzięły udział w szkoleniu teoretycznym, podczas którego zwrócono uwagę na zasady bezpieczeństwa na strzelnicy. Następnym etapem było strzelanie. Panie miały możliwość oddania strzałów zarówno z broni krótkiej, jak i długiej. W obydwóch przypadkach Pani wykazały się niezwykle celnym okiem. 

Organizatorzy dla uczestniczek kursu oprócz zajęć z samoobrony przygotowali jeszcze dużo atrakcji, mowa o symulatorze jazdy na motorowerze, bezpieczeństwa w środkach komunikacji, a także zajęć dotyczących zdrowego żywienia przeprowadzonych przez  Panią dietetyk Joanne Duch z Naturhouse. Zajęcia mogły odbyć się dzięki wsparciu MZK Ostrołęka, które od wielu lat jest jednym z głównych partnerów kursu.

Organizatorami kursu są: Prezydent Miasta Ostrołęka Pan Janusz Kotowski, miasto Ostrołęka, Komenda Miejska Policji w Ostrołęce oraz Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony