Aktualności

Nietrzeźwi rodzice opiekowali się dziećmi – reagujmy wiedząc o podobnych przypadkach

Data publikacji 07.12.2016

Policjanci mając podejrzenie sprawowania niewłaściwej opieki nad dziećmi podjęli interwencję. Interweniujący patrol poddał rodziców badaniu trzeźwości. Wynik badania wskazał 2,3 promila alkoholu zarówno w organizmie matki, jak i ojca. Dziećmi zaopiekował się jeden z członków rodziny. Reagujmy zawsze w tego rodzaju sytuacjach, nie myślmy o tym, że zrobi to za nas ktoś inny.

Sytuacja miała miejsce wczoraj późnym wieczorem na terenie jednego z ostrołęckich osiedli. Policjanci mając podejrzenie sprawowania niewłaściwej opieki nad dziećmi udali się do jednego z mieszkań, aby to sprawdzić. Na miejscu zastali dwoje rodziców oraz dwójkę dzieci w wieku 6 i 9 lat. Rodzice zostali poddaniu badaniu trzeźwości, które niestety wykazało w obydwóch przypadkach tą samą wartość, czyli 2,3 promila alkoholu w organizmie.

 

Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodzinie. Dokumentacja na temat zaistniałej sytuacji zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego.

W związku z tego rodzaju sytuacjami zwracamy się do Państwa z prośbą o każdorazowe reagowanie w tego typu sytuacjach. Dzięki powiadomieniu policji jesteśmy w stanie pomóc danej rodzinie i przerwać trwający czasem od wielu lat w niej problem.

 

Reagujmy zawsze w tego rodzaju sytuacjach, nie myślmy o tym, że zrobi to za nas ktoś inny. Częsty krzyk, czy płacz dziecka pomimo zapewnień rodziców, że wszystko jest w porządku powinien wzbudzić nasze zainteresowanie i odpowiednią reakcję.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony