Aktualności

Ostrołęccy policjanci zlikwidowali plantacje marihuany – dzięki ich działaniom kilka tysięcy porcji narkotyków nie trafi ,,na rynek”

Data publikacji 17.03.2018

Zabezpieczonych blisko 100 krzaków konopi indyjskich, ponad kilogram marihuany, kokaina, tabletki extasy oraz sprzęt służący do prowadzenia plantacji i dystrybuowania narkotyków – to efekt szeroko zakrojonych działań ostrołęckich ,,kryminalnych” zwalczających przestępczość narkotykową. Do sprawy zatrzymano 31 – letniego ostrołęczanina. Wczoraj usłyszał już zarzuty dotyczące uprawy oraz posiadania znacznej ilości narkotyków.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego oraz prewencji ustalili, że mieszkaniec naszego miasta może posiadać plantację marihuany. Miała ona znajdować się przy jednej z ulic na terenie Ostrołęki.

Realizację sprawy zaplanowano na miniony czwartek, wtedy to ,,kryminalni” zatrzymali podejrzanego o prowadzenie plantacji mężczyznę, w chwili zatrzymania był całkowicie zaskoczony.

W wyniku przeszukania wynajmowanych przez niego pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze znaleźli profesjonalnie przygotowaną plantację, rosło tam 94 krzewów konopi.

W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli również prawie 1,2  kg substancji, która po wstępnych  badaniach okazała się być marihuaną.

Plantacja składała się z trzech specjalnie przygotowanych namiotów, które były wyposażone w specjalistyczne oświetlenie, a także w filtry węglowe oraz wentylatory.

Oprócz tego w trakcie dalszych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli tabletki extazy, kilka ,,działek” kokainy, trzy wagi elektroniczne mogące służyć do porcjowania narkotyków oraz gotówkę w różnych walutach na łączną kwotę kilku tysięcy złotych.

To kolejna już akcja ostrołęckich policjantów skierowana na zwalczanie przestępczości narkotykowej, dzięki niej kilka tysięcy działek handlowych narkotyków nie trafi do sprzedaży.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów dotyczących   uprawy oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. 

Sąd zastosował wobec niego najsurowszy ze  środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesiecy. Mężczyzna po wykonaych czynnościach został doprowadzony do Zakładu Karnego.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

 

asp. Tomasz Żerański
Oficer Prasowy
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony