Aktualności

Ukradł wracającemu ze szkoły dziecku telefon - zatrzymali go dzielnicowi z Ostrołęki

Data publikacji 13.03.2018

Duże zaangażowanie policjantów dzielnicowych z osiedla Centrum pozwoliło na zatrzymanie 16 – latka, który pod koniec lutego bieżącego roku wyrwał z ręki wracającego ze szkoły 9 – latka telefon i uciekł. Nastolatek został ustalony i zatrzymany w miniony piątek. Niebawem będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed Sądem Rodzinnym. Skradziony telefon policjanci przekazali już właścicielowi.

Do zdarzenia doszło 26 lutego bieżącego roku około godziny 16:20. Dyżurny ostrołęckiej komendy otrzymał wówczas zgłoszenie o tym, że jakiś mężczyzna napadł na 9 – letniego chłopca kiedy ten wracał ze szkoły.

Według relacji osoby zgłaszającej do jej syna podbiegł mężczyzna i wyrwał mu z ręki telefon, po czym uciekł.  Roztrzęsionego chłopca zauważyła postronna kobieta, która odprowadziła go do domu.

 

W sprawę włączyli się, m.in. dzielnicowi z rejonu osiedla Centrum, którzy krok po kroku badali każdy szczegół, aby ustalić tożsamość sprawcy tego zdarzenia.

Ich działania przyniosły oczekiwany efekt w miniony piątek. Wtedy do policjanci ,,zapukali” do drzwi jednego z mieszkań w Ostrołęce, gdzie według ich ustaleń miał przebywać sprawca tej kradzieży.

Informacje funkcjonariuszy potwierdziły się, a w mieszkaniu oprócz podejrzewanego 16 – latka znaleziony został skradziony telefon.

 

Nastolatek został przewieziony do ostrołęckiej komendy, gdzie zostały z nim wykonywane dalsze czynności w tej sprawie przez policjantów z zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii. W ich trakcie przyznał się do kradzieży telefonu.

Skradziony telefon po wykonanych czynnościach został zwrócony właścicielowi, a 16 – latek będzie odpowiadał za swoje postępowanie przed sądem rodzinnym.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony