Aktualności

Chciał oszukać tachograf. Jechał "na magnesie" – został zatrzymany przez patrol ostrołęckiej drogówki

Data publikacji 12.03.2018

Ostrołęccy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarowego mana wraz z naczepą. Okazało się, że mężczyzna fałszował zapisy tachografu. Mundurowi z wydziału ruchu drogowego ukarali go mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, natomiast wobec przewoźnika realizującego transport wszczęto postępowanie administracyjne zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym na sumę 5000 złotych.

Dziś około godziny 7:30 rano mundurowi z ostrołęckiej drogówki specjalizujący się w transporcie drogowym w Rzekuniu  zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy man wraz z naczepą, należący do firmy działającej na terenie sąsiedniego powiatu.


Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze stwierdzili, że 43-letni mieszkaniec powiatu mińskiego nie rejestrował na karcie kierowcy prawidłowych wskazań.Jak się okazało w trakcie dalszej kontroli, za wadliwy pomiar urządzenia odpowiadał zainstalowany na impulsatorze magnes, który zakłócał urządzenie rejestrujące, tym samym czas pracy kierowcy. Dzięki temu  mógł on, nie zatrzymując się na odpoczynek, jechać przez wiele godzin.


Magnes zabezpieczono dla potrzeb dalszego postępowania w tej sprawie. W związku ze stwierdzonymi naruszeniami na kierowcę nałożono mandat karny kredytowany na kwotę 2000 złotych, natomiast wobec przewoźnika realizującego transport wszczęto postępowanie administracyjne zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym na sumę 5000 złotych. Informujemy, że policjanci, m.in. z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego będą prowadzili dalsze szczegółowe kontrole w tym zakresie.

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony