Aktualności

Wypadek drogowy – apelujemy o ostrożną jazdę

Data publikacji 02.03.2018

Dziś rano doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych. W ich wyniku jedna osoba trafiła do szpitala. Kierowcy ciężarowego dafa, który zignorował znak STOP policjanci zatrzymali prawo jazdy. Prosimy o dostosowanie prędkości do aktualnych warunków drogowych.

Dziś o godzinie 6:00 rano do dyżurnego policjantów z Ostrołęki wpłynęło zgłoszenie dotyczące zderzenia dwóch pojazdów ciężarkowych na trasie W 677 relacji Łomża – Ostrów Mazowiecka.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego,  posterunku policji w Goworowie, a także służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń kierowca ciągnika siodłowego marki daf wraz z naczepą 34 – letni mieszkaniec naszego powiatu włączając się do ruchu na trasę W 677 nie zastosował się do znaku STOP, tym samym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy ciężarowego  mercedesa tzw. ,,solówka”, który poruszał się od strony Łomży.

W mercedesie oprócz 62 – letniego kierowcy znajdował się 24 – letni pasażer, obydwaj to mieszkańcy powiatu łomżyńskiego. Młodszy z nich trafił do szpitala.

Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez około 2 godziny. W związku z tym policjanci wyznaczyli objazdy, aby jak najszybciej skończyć niezbędne czynności i ją udrożnić. W miejscu wypadku pracowało kilka policyjnych patroli.

Kierowcy ciężarowego dafa za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zostało zatrzymane prawo jazdy, wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.  

Pamiętajmy, aby w takich warunkach jakie mamy obecnie podczas dojeżdżania do skrzyżowania dużo wcześniej zmniejszyć prędkość.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony