Aktualności

Dzielnicowi z Kadzidła rozmawiali z uczniami o ich bezpieczeństwie

Data publikacji 27.02.2018

Policjanci z posterunku policji w Kadzidle spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej. Tematem spotkania była cyberprzemoc, bezpieczeństwo w ,,sieci’’, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jak również negatywne skutki zażywania środków odurzających. Akcja została przeprowadzona w ramach działań ,,Dzielnicowy Bliżej nas” oraz „Bezpieczeństwo kręci mnie przez cały rok”.

Policjanci tzw. pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowi pełniący służbę na terenie gm. Kadzidło przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Opowiedzieli o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Odpowiadali również na pytania uczniów dotyczące niebezpiecznych gier, jakie można znaleźć w internecie.

Funkcjonariusze scharakteryzowali zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśnili, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować.

Mundurowi radzili, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Przekazali wiele informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich ilustrując je odpowiednimi przykładami. Policjanci również poruszyli temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jak ważną rolę w bezpieczeństwie odgrywają elementy odblaskowe, które dają szansę i mogą uratować życie, a także negatywnych skutków zażywania środków odurzających.

Uczniowie byli żywo zainteresowani wiedzą przekazywaną przez funkcjonariuszy. Zadawali wiele pytań, dzielili się własnymi doświadczeniami w omawianym temacie.

Spotkanie to było bardzo potrzebne – nikogo nie trzeba przekonywać, jak poważnym problemem są internetowe zagrożenia oraz cyberprzemoc we współczesnym świecie. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu uczniowie będą refleksyjnie i odpowiedzialnie korzystać z internetu, co pozwoli uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów. 

 


asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony