Aktualności

Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 19.02.2018

Ostrołęccy policjanci, brali udział w działaniach pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Tego typu działania prowadzone są cyklicznie, aby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Bądźmy odpowiedzialnymi użytkownikami ,,dróg’’ bez względu na to, czy poruszamy się pojazdem, czy też pieszo.

W miniony piątek na naszego miasta i powiatu prowadzone były działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Akcja organizowana jest cyklicznie i ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W ramach działań policjanci kontrolowali stosowanie się do przepisów ruchu drogowego zarówno przez niechronionych uczestników, jak i kierowców.

Podczas działań policjanci ujawnili jednego kierującego, który popełnił wykroczenie stosunku do osób  pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ponadto ujawniono 31wykroczeń popełnionych w stosunku do rowerzystów.

 

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony