Aktualności

Karabiny i pistolety podczas kursu samoobrony ,,Bądź Bezpieczna”

Data publikacji 18.02.2018

Kilkaset strzałów oddały uczestniczki XV już edycji kursu samoobrony. Takie ciekawe zajęcia mogły być możliwe dzięki wieloletnim partnerom szkolenia, którymi są Klub Strzelecki ,,Obrońca” w Troszynie oraz Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce. Organizatorami kursu są: Komenda Miejska Policji w Ostrołęce, Urząd Miasta Ostrołęki oraz Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia

Poprzednie edycje kursu samoobrony ,,Bądź Bezpieczna” nie byłyby na tak wysokim poziomie, gdyby nie ogromne zaangażowanie organizatorów, partnerów oraz instruktorów, którzy od wielu lat są filarami kolejnych edycji . Nie inaczej jest w przypadku  XV  cyklu szkolenia.

 Dzięki parterom, którzy wspierają kurs od jej I edycji w piątek wieczorem mogły odbyć się niezwykle ciekawe zajęcia dla Pań będące oderwaniem od  treningów ,,na macie”. Mowa tu o  Klubie Strzeleckim ,,Obrońca” w Troszynie oraz Miejskim Zakładzie Komunikacji w Ostrołęce.

Panie punktualnie o godzinie 17:00 uczestniczki wsiadły do specjalnie przygotowanego autobusu przez MZK, aby już poł godziny później rozpocząć zajęcia teoretyczne na temat bezpieczeństwa, które zostały  przeprowadzone przez Prezesa Klubu Pana Eugeniusza Gorczycę.

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę, podczas której Panie pod bacznym okiem profesjonalnych instruktorów mogły spróbować swoich sił strzelając zarówno z broni długiej, jak i krótkiej.

Jako pierwsze odbyło się strzelanie z karabinu sportowego o kalibrze 5,6 mm z odległości 25 metrów, następnie z pistoletu sportowego z odległości 15 metrów.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła Pani Aleksandra Biedrzycka z bardzo dobrym wynikiem 180 punktów. Drugie miejsce przypadło w udziale Pani Magdalenie Dymerskiej która zdobyła 177 punktów, ,,brąz” wywalczyła Pani Beata Dzwonkowka uzyskując 175 punktów. Reszta Pań również osiągnęła bardzo dobre wyniki. Oprócz strzelania podczas zajęć było bardzo dużo uśmiechu i wspaniałej atmosfery.

Tak jak w latach ubiegłych tak i w tym roku zajęcia na strzelnicy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony kursantek, co pokazała blisko 100 procentowa frekwencja uczestniczek. Podczas zajęć poruszony został także temat dotyczący ,,Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem", który rozpoczyna się dziś i potrwa do 25 lutego.

O bezpieczeństwo podczas zajęć zatroszczyli się:

1) Eugeniusz Gorczyca - prezes klubu (rezultaty)

2) Włodzimierz Bobryk - wiceprezes (prowadzący strzelanie)

3) Hubert Gołębiewski - wiceprezes (instruktor)

4) Piotr Okrągliński - członek Zarządu (instruktor)

5) Dariusz Morka - instruktir

6) Jakub Wawrzyszczak - instruktor

Organizatorzy XV edycji kursu samoobrony ,,Bądź Bezpieczna:
Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski     
Miasto Ostrołęka            
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce
Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia

Partnerzy Projektu:      
Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Klub Strzelecki „Obrońca” z Troszyna -  Pan Pułkownik Eugeniusz Gorczyca 
Miejska Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych
Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej
Hala Sportowa im. Arkadiusza Gołasia
MZK w Ostrołęce            
Strefa Przetrwania - Bartłomiej Domian,Michał Napiórkowski  
Fight Academy -  Arkadiusz Ludwiczak
Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce
Naturhouse
Cross Fihght Gym, Pan Rafał Gumowski

Wszystkim Paniom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.

 asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony