Aktualności

Dzielnicowy z Kadzidła rozmawiał z Seniorami o bezpieczeństwie – kontynuacja kampanii ,,Dzielnicowy bliżej nas"

Data publikacji 13.02.2018

Policjanci z posterunku policji w Kadzidle podczas uroczystości z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka przeprowadzili spotkanie w szkole podstawowej w trakcie którego ostrzegali Seniorów na temat różnych zagrożeń. Przypominamy, że niezastąpiona w takich działaniach jest rola poszczególnych członków rodziny, którzy stale powinni przypominać seniorom o istniejących zagrożeniach i ustalić sposób postępowania na wypadek próby ich oszukania.

Wspaniałą okazją do podjęcia działań na rzecz bezpieczeństwa osób starszych  stał się się Dzień Babci i Dziadka, który wczoraj był obchodzony w Szkole Podstawowej w Kadzidle.

Dzielnicowy z tej gminy asp. Mariusz Święcki wykorzystał te ważne Święto do rozmowy na temat bezpieczeństwa osób starszych oraz mieszkających samotnie.

Podczas spotkania policjant omówił najczęstsze sposoby, którymi posługują się przestępcy, m.in. metoda ,,na wnuczka i na policjanta”  a także wskazał sposoby na ich uniknięcie.   Ponadto zachęcał osoby starsze do noszenia elementów odblaskowych, nawet w obszarze zabudowanym co przyczyni się do zwiększenia  bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie tej gminy.

Dzielnicowy ostrzegał także przed domokrążcami i kieszonkowcami demonstrując w jaki sposób zabezpieczyć się przed złodziejami.Spotkania policjantów z seniorami spotykały się z bardzo pozytywnym odbiorem.  Prelekcja była prowadzona w ramach działań ,,Dzielnicowy bliżej nas”.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony