Aktualności

Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 08.02.2018

Ostrołęccy policjanci, brali udział w ogólnopolskich działaniach pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Tego typu działania prowadzone są cyklicznie, aby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

Wczoraj na terenie naszego miasta i powiatu prowadzone były działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja organizowana jest cyklicznie i ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W ramach działań policjanci kontrolowali stosowanie się do przepisów ruchu drogowego zarówno przez niechronionych uczestników, jak i kierowców.

Podczas  działań funkcjonariusze  ujawnili  1 kierującego autem, który popełnił wykroczenie polegające na nieprawidłowym zachowaniu w stosunku do rowerzysty. Ponadto ujawniono jednego rowerzystę, który przejeżdżał po przejściu dla pieszych oraz dwóch pieszych, którzy nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony