Aktualności

Kolejne zajęcia z kursu samoobrony ,, Bądź Bezpieczna”

Data publikacji 08.02.2018

Psychologia i wiktymologia - to warsztaty przeprowadzone w tym tygodniu. Wszystko w ramach XV już edycji szkolenia ,,Bądź Bezpieczna”. Zajęcia teoretyczne w tym zakresie zostały przeprowadzone przez Psycholog Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu podkom. Anna Szymańską.

W miniony wtorek odbyły się kolejne już zajęcia w ramach XV edycji szkolenia „Bądź Bezpieczna” z zakresu psychologii i wiktymologii. Podczas spotkania rozmawiano o sytuacji kryzysowej wskazując, m.in. na zachowanie osoby pokrzywdzonej oraz metodach zapobiegania im.

W trakcie zajęć wskazano także na zachowania, które mogą pomóc kobietom w sytuacji zagrożenia, m.in. ze strony agresywnej osoby.

 Analizowano również typy ofiar oraz ich więzi emocjonalne ze sprawcą. Zwrócono uwagę na to, że pewne cechy osób czy ich zachowanie mają wpływ na zwiększenie prawdopodobieństwa stania się ofiarą. Zajęcia te poprowadziła podkom. Anna Szymańska, na co dzień psycholog Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, której to zajęcia są jedne z najwyżej oecanianych przez wszystkie edycje dotychczasowych kursów. 

 

asp, Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony