Aktualności

Działania ostrołęckiej drogówki ,, Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 02.12.2016

Dziś policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wzmożone działania pod tym hasłem będą ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom, czyli niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

Patrole będą zwracały szczególną uwagę, m.in. na: nieustępowanie pierwszeństwa pieszym, parkowanie pojazdów w sposób utrudniający poruszanie się pieszych, przechodzenie przez jezdnię w miejscach zabronionych, poruszanie się pieszych nieprawidłową stroną drogi, wyposażenie w elementy odblaskowe pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym.

 

W takich warunkach jakie mamy obecnie wskazane jest także dla swojego bezpieczeństwa noszenie elementów odblaskowych również w obszarze zabudowanym.

Pamiętajmy, że posiadając na sobie elementy odblaskowe, kierujący pojazdem może zauważyć pieszego z odległości większej niż 150 metrów. Właściwa widoczność pieszego daje szansę kierowcy na jego odpowiednio wczesne zauważanie, a tym samym na uniknięcie wypadku.


mł. asp. Tomasz Żerański

Ostrołęka

Powrót na górę strony