Aktualności

Rozmowy z najmłodszymi o bezpieczeństwie podczas ferii w siedzibie ostrołęckich policjantów

Data publikacji 17.01.2018

Wczoraj Komendę Miejską Policji w Ostrołęce w ramach działań "Bezpieczne Ferie 2018" odwiedziły przebywające na zimowym wypoczynku dzieci z półkolonii zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Kościoła p.w. Zbawiciela Świata . Oprócz waloru edukacyjnego, było również mnóstwo uśmiechu i zabawy. Dzieci miały także możliwość spotkania się z Zastępcą Komendanta Miejskiego w Ostrołęce nadkom. Jarosławem Deptułą.

Wiele podmiotów, w tym, m.in. szkoły,  placówki oświatowe  w okresie zimowym organizują dla dzieci pozostających w miejscu zamieszkania różne formy zimowego  wypoczynku. Jedną z atrakcji proponowanych w ramach tych przedsięwzięć stały się wycieczki ich uczestników do ostrołęckiej Komendy Policji.

Dla mundurowych, to doskonała okazja do rozmowy z najmłodszymi na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem, w szczególności podczas spędzania wolnego czasu w ferie.

Podczas wczorajszego spotkania dzieci mogły zobaczyć pracę oficera dyżurnego na stanowisku kierowania oraz posłuchać korespondencji radiowej pomiędzy funkcjonariuszami. Duże zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudził radiowóz policyjny do którego, każde dziecko chciało wsiąść.

Dzieci zobaczyły też, gdzie przebywają psy policyjne i dowiedziały się jaką pracę wykonują. Z dużą ciekawością oglądały także tzw. niebieski pokój, a także policyjną siłownię.

Najmłodsi mogły zapoznać się z elementami osobistego wyposażenia policjantów oraz usłyszały odpowiedzi na pytania dotyczące pracy w Policji.

Na sali odpraw policjanci z zespołu profilaktyki społecznej i patologii oraz zespołu komunikacji przeprowadzili pogadankę z gośćmi na temat zagrożeń mogących wystąpić  podczas ferii, oraz omówiono sposoby na ich uniknięcie.

Przypomniano także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci dobrze pamiętały te zasady. Przyswoiły sobie także treści związane z nawykiem noszenia elementów odblaskowych oraz przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych. Wskazano również miejsca gdzie i w jaki sposób trzeba zakładać elementy odblaskowe, aby były najbardziej widoczne.

Z ,,pociechami” rozmawiano także na temat niebezpieczeństwa wynikającego z wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne.

Dzieci brały aktywny udział w rozmowie oraz wykazały się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa, na koniec miały możliwość spotkania się z Zastępcą Komendanta Miejskiego w Ostrołęce nadkom. Jarosławem Deptułą, który opowiedział o służbie w policji i odpowiadał na nurtujące ich pytania, na koniec życząc wspaniałych, ale przede wszystkich bezpiecznych ferii.

W dalszym ciągu apelujemy również do rodziców, aby interesowali się tym, co ich dziecko robi w wolnym czasie i rozmawiali na temat zagrożeń, które mogą je spotkać, m.in. wynikających z wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne.

Dalsze spotkania już wkrótce.

 

asp. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony