Aktualności

Ostrołęcka policja rozpoczyna działania ,,Bezpieczne Ferie 2018”

Data publikacji 12.01.2018

Już od dziś policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce rozpoczynają działania prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”. Oznacza to, m.in. wzmożone kontrole drogowe i nadzór nad miejscami zorganizowanego wypoczynku dla dzieci. W tym czasie więcej patroli, zarówno umundurowanych jaki i nieoznakowanych pojawi się także w mieście.

Mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo najmłodszych już od kilkunastu  dni policjanci z Wydziału Prewencji prowadzą  spotkania poświęcone bezpieczeństwu podczas ferii.

Podczas prowadzonych działań policjanci będą zwracać szczególną uwagę na miejsca, gdzie będzie przebywała młodzież, m.in. parki, skwery, rejony galerii handlowych i placówek oświatowych, dzikie lodowiska i boiska. Na spotkaniach policjanci będą poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem podczas ferii rozpoczynając od bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a na właściwym zachowaniu chociażby podczas zabaw kończąc. Będzie również wykorzystywany symulator jazdy na motorowerze, który jest w posiadaniu ostrołęckich policjantów.

Ponadto zwrócona zostanie szczególna  uwaga na zachowanie kierujących wobec pieszych. Patroli również tych nieoznakowanych możemy spodziewać się także w rejonach przejść dla pieszych. Będą także sprawdzane warunki przewozu dzieci, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących.

Czas zimowego wypoczynku wiąże się także z wyjazdami dzieci i młodzieży na wycieczki i zimowiska. W związku z tym funkcjonariusze ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego będą prowadzić kontrole autokarów przewożących dzieci na wypoczynek. W Ostrołęce tego rodzaju kontrole odbywają się na parkingu przy ul. Witosa. Rodziców i opiekunów zainteresowanych przeprowadzeniem takiej kontroli prosimy, aby zgłaszać ten fakt pod numerem 29 760-14-30 najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem, co skróci czas kontroli takiego pojazdu.

 

Chcielibyśmy również zwrócić się do rodziców. To Państwo najczęściej jesteście pierwszymi nauczycielami swoich dzieci. Z waszych postaw i zachowań dzieci biorą przykład. Pomyślmy o tym, zanim przejdziemy z dzieckiem na czerwonym świetle lub po raz kolejny zapomnimy o zapięciu pasów bezpieczeństwa. Rozmawiajmy także ze swoimi pociechami o zagrożeniach, jakie mogą je spotkać choćby podczas ferii. Takie rozmowy z pewnością zwiększą bezpieczeństwo naszych dzieci.

Ponadto rodzice zawsze powinni wiedzieć gdzie i z kim udaje się ich dziecko, gdzie będzie się bawić i której planuje wrócić do domu. Zimą wcześnie robi się ciemno, a temperatura znaczeni się obniża, co może zagrażać zdrowiu lub życiu.

Działania potrwają do końca zimowego wypoczynku

 

Życzymy udanych, pełnych uśmiechu i zabawy ferii, ale przede wszystkim zróbmy wszystko, aby ten czas był bezpieczny.


asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony