Aktualności

Zbliżamy się do 1300 zgłoszeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – dziekujemy wszystkim mieszkańcom, którym nie jest obojętne bezpieczeństwo

Data publikacji 11.01.2018

Ostrołęccy policjanci codziennie otrzymują nowe zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku funkcjonowania nowego narzędzia,jakim jest KMZB do chwili obecnej funkcjonariusze otrzymali blisko 1300 zgłoszeń dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu. Obecnie aplikacja ta dostępna jest również na telefon. Użytkownicy pobierając darmową aplikację Geoportal Mobile znajdą w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Za jej pośrednictwem ostrołęccy policjanci codziennie otrzymują nowe zgłoszenia. Każde z nich jest przez nas dokładnie sprawdzane. Po dodaniu zgłoszenia we wskazane miejsce kierowani są policjanci, którzy je weryfikują. Jeśli zgłoszenie się potwierdza, to w ten rejon jest kierowana większa liczba funkcjonariuszy.

Do chwili obecnej otrzymaliśmy od Państwa 1255 zgłoszeń dotyczących różnego rodzaju zagrożeń. Niezmiennie najwięcej sygnałów dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Każdy może skorzystać z Mapy wchodząc na stronę internetową Policji. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest także  dostępna w mobilnej aplikacji Geoportal Mobile. Użytkownicy pobierając tą aplikację  znajdą w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony