Aktualności

Kolejni kierowcy stracili swoje prawa jazdy za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości - w ubiegłym roku zatrzymano...

Data publikacji 08.01.2018

Tylko podczas minionego weekendu policjanci z ostrołęckiej ,, drogówki” zatrzymali 2 blankiety prawa jazdy w związku z rażącym przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym. W trosce o bezpieczeństwo na ,,naszych” drogach informujemy, że dla kierujących, którzy w dalszym ciągu będą lekceważyli obowiązujące przepisy nie przewidujemy taryfy ulgowej. Pamiętajmy, że nastąpiła zmiana warunków atmosferycznych, w związku z tym powinniśmy także zmienić styl naszej jazdy.

Zmniejszenie wypadków drogowych i ich ofiar, to jeden z priorytetów policji. Za każdym tego rodzaju zdarzeniem kryje się ludzka tragedia, często ich przyczyną jest właśnie nadmierna prędkość.

Pomimo jednak upływu ponad  2 lat od wprowadzenia nowych przepisów dotyczących zatrzymywania praw jazdy z związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h ostrołęccy funkcjonariusze w dalszym ciągu zatrzymują kierowców, którzy nie bacząc na bezpieczeństwo ignorują obowiązujące przepisy.

Tylko w miniony weekend zostało zatrzymanych dwóch kierujących, którzy poruszając się w obszarze zabudowanym przekroczyli swoją prędkość ponad dwukrotnie, zostały im zatrzymane prawo jazdy.

W ciągu ubiegłego roku takich praw jazdy zatrzymano 263, dodatkowo  dwa blankiety prawa jazdy zostało także zatrzymane za przewożenie większej ilości pasażerów.

Pamiętajmy o tym aby dostosować ,,naszą” prędkość do tego co aktualnie dzieję się na drodze.  Takim sposobem uchronimy przed utratą prawo jazdy oraz zwiększymy bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego.


asp. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony