Aktualności

Pracowite, ale co najważniejsze bezpieczne Święta Bożego Narodzenia na terenie Ostrołęki oraz powiatu – policyjne podsumowanie

Data publikacji 27.12.2017

Podczas Świąt Bożego Narodzenia nad Państwa bezpieczeństwem każdego dnia czuwało kilkudziesięciu policjantów zarówno tych umundurowanych, jak i tych ,,po cywilnemu”. Patrząc na wyniki, to zdecydowanie można zaliczyć ten czas do bezpiecznych.

Od piątku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce  prowadzili działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa naszym mieszkańcom podczas świątecznego weekendu.

Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta Ostrołęki, jak i na wszystkich drogach przebiegających przez nasz powiat. Zwiększona ilość policjantów była także skierowana na osiedla mieszkaniowe, a także w rejony lokali rozrywkowych oraz galerii handlowych.

Prowadzone przez ostrołęckich policjantów wzmożone działania przyniosły oczekiwany efekt. Na ,,naszych” drogach nie odnotowano żądnego zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

 Łącznie w tym okresie odnotowano 2 wypadki drogowe oraz 18 niegroźnych zdarzeń drogowych w których nie było osób rannych, czyli kolizji drogowych.

Zatrzymano także 5 kierowców, którzy zdecydowali się na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest jazda pod wpływem alkoholu – te osoby odpowiedzą w najbliższym czasie za swoje zachowanie przed sądem. Dwa zdarzenia drogowe były spowodowane właśnie przez pijanych kierowców.

 

W okresie Świat dużo pracy mieli policjanci z wydziału Patrolowego, Prewencji,  Komisariatu Policji w Myszyńcu oraz podległych posterunków policji. Związane to było ze zgłoszonymi interwencjami, które w większości dotyczyły spożywania alkoholu i nieporozumień rodzinnych. Łącznie zostało  przeprowadzonych blisko 200 takich interwencji.

Obecność funkcjonariuszy w rejonach obiektów handlowych pozwoliła także na zmniejszenie liczby kradzieży sklepowych, w ,,świątecznym” tygodniu zanotowano 2 takie przypadki. W analogicznym okresie 2016 roku takich zdarzeń było 5.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przebiegły bardzo spokojnie i bezpiecznie, jednak przed nami powitanie Nowego Roku, w związku z tym w dalszym ciągu apelujemy do Państwa o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie. Pamiętajmy, że jedną nieprzemyślaną decyzją możemy zniszczyć życie swoje, naszych bliskich, lub innych całkiem niewinnych osób.  

Wybierając się na zabawę sylwestrową wcześniej zapewnijmy sobie bezpieczny z niej powrót.


asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony