Aktualności

Jechał bez tablic rejestracyjnych i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli – został zatrzymany, w aucie, którym się poruszał znaleziono skradzione przedmioty z remizy OSP oraz narkotyki

Data publikacji 22.12.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zatrzymali 3 podejrzanych o włamanie do remizy Ochotniczej Staży Pożarnej na terenie naszego powiatu. Wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana na kwotę blisko 20 tysięcy złotych, wszystkie przedmioty dzięki sprawnym działaniom ostrołęckich policjantów trafiły już do ich prawowitego właściciela. To ważne, gdyż część z nich służy strażakom, m.in. do ratowania życia.

Czujnością i dużym zaangażowaniem wykazali się policjanci z Myszyńca, którzy w poniedziałkową noc pełnili służbę na terenie gminy Myszyniec.

Całe zdarzenie miało swój początek około godziny 2:00 w nocy w rejonie mostu w miejscowości Surowe. Właśnie wtedy mundurowi z Myszyńca zauważyli osobowe audi, które jechało bez tablic rejestracyjnych. Policjanci postanowili skontrolować ten pojazd.

Jednak ten na widok sygnałów świetlnych i dźwiękowych zamiast zatrzymać się przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku m. Cupel.

W pewnej chwili ścigany  pojazd, zjechał do przydrożnego rowu, po czym z auta wybiegł młody mężczyzna i zaczął uciekać pieszo, policjanci pobiegli za nim. Po trwającym  około kilometra pościgu pieszym  został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Okazał się nim 18 – letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego.

W uszkodzonym audi policjanci znaleźli motopompę, która służy do wypompowywania wody z zalanych piwnic oraz sprzęt strażacki oraz sprzęt strażacki. Dalsze czynności pozwoliły na ustalenie, że przedmioty zostały skradzione z remizy strażąckiej w miejscowości Bandysie.

Ponadto podczas przeszukania audi funkcjonariusze zabezpieczyli także substancję, która po zbadaniu okazała się być amfetaminą.

W trakcie wykonywania czynności ustalono, że kradzieży z włamaniem mogły dokonać także inne osoby.

W związku z tym w sprawę natychmiast zaangażowali się ostrołęccy ,,kryminalni”. Ustalali oni tożsamość dwóch osób, które mogły brać udział w kradzieży,  a także miejsce ich przebywania. Dalsze ich czynności pozwoliły na ustalenie, że mężczyźni się  ukrywają poza miejscem swojego zamieszkania. 

W środę w godzinach rannych zostali oni zatrzymani przez policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego, jeden z nich ukrywał się na strychu budynku. Obydwaj są mieszkańcami powiatu szczycieńskiego w wieku 24 i 29 lat, są  dobrze znani policjantom do spraw kradzieży oraz paserstwa. Pomimo młodego wieku jeden z nich odbywał już karę pozbawienia wolności.

Wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana na kwotę blisko 20 tysięcy złotych, zostały one już przekazane strażakom.

Dobre współdziałanie pomiędzy policjantami z Ostrołęki a Prokuraturami Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce pozwoliło na przedstawienie wszystkim mężczyznom zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Dodatkowo jeden z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania narkotyków, natomiast drugi z art. 178b kodeksu karnego, czyli niezatrzymanie się do policyjnej kontroli.

Link do filmu dot. powyższego komunikatu:

https://www.facebook.com/1666865180220321/videos/2010376722535830/

 

 

asp. Tomasz Żerański
Oficer Prasowy
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony