Aktualności

Działania ,,Bezpieczne Święta" - apelujemy o rozsądek

Data publikacji 22.12.2017

Dziś policjanci z Ostrołęki rozpoczęli wzmożone działania prewencyjne po nazwą „Bezpieczne święta” . które potrwają do 8 stycznia 2018r. W tym czasie działania funkcjonariuszy będą koncentrowały się na zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu, zapobieganiu kradzieżom kieszonkowym, sklepowym i włamaniom, niszczeniu mienia, a także wybrykom o charakterze chuligańskim.

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo i porządek publiczny zwiększona ilość funkcjonariuszy będzie obecna na drogach naszego miasta i powiatu, osiedlach mieszkaniowych, targowiskach, a także galeriach handlowych. Duża liczba z wysyłanych patroli będą pełnić służbę ,, po cywilnemu”.

 

Pamiętajmy, że duże skupisko ludzi, np. na targowisku miejskim, galerii handlowej- to pokusa dla złodziei dlatego apelujemy, aby nie nosili Państwo z sobą w torebkach znacznych ilości pieniędzy. Gdy przed jakimś stoiskiem zacznie robić się tłok-  może to  być celowe działanie kieszonkowców. Nie zostawiajmy także na siedzeniach w zaparkowanych samochodach zakupów oraz innych cennych przedmiotów.

Będąc już na przedświątecznych zakupach trzymajmy pieniądze w wewnętrznych kieszeniach odzieży. Podobnie postąpmy z telefonami komórkowymi i innymi wartościowymi przedmiotami. Torebki i plecaki trzymajmy blisko siebie, najlepiej z przodu pod pachą.

Wyjeżdżając na święta zabezpieczmy odpowiednio nasz dom, czy mieszkanie. Oprócz pozamykania dokładnego drzwi, nie zapomnijmy uaktywnić systemu alarmowego, nawet jak opuszczamy swój dom w porze dziennej.  Poprośmy również naszego sąsiada o zwrócenie uwagi na nasze mienie.        

 Jadąc w daleką podróż pamiętajmy, że należy być wypoczętym i nie odkładać wyjazdu oraz powrotu na ostatnią chwilę. Pamiętajmy także, że pośpiech, szczególnie ten na drodze zawsze jest złym doradcą i już nie raz pokazał, że może okazać się przyczyną wielu tragedii. Wyruszając w podróż zabierzmy ze sobą dużo cierpliwości, szanujmy innych uczestników dróg, żeby te nadchodzące Święta kojarzyły nam się tylko i wyłącznie z miła świąteczną atmosferą.

 

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony