Aktualności

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli – szybko został zatrzymany przez policjantów z Ostrołęki

Data publikacji 20.12.2017

Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy z ostrołęckiego wydziału patrolowego młody kierowca, który wczoraj w centrum miasta jechał ,,pod prąd” i uciekał przed policją został po pościgu zatrzymany i sadzony w policyjnym areszcie. Ponadto posiada on także orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przypominamy, że od 1 czerwca bieżącego roku niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest PRZESTĘPSTWEM zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 20:00 policjanci z wydziału patrolowego patrolujący teren miasta zjeżdżając z ronda im. Z. Niedziałkowskiej w ul. Steyera  zauważyli osobową mazdę, która jechała ,,pod prąd”  wprost na jadący radiowóz stwarzając  tym samym duże niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo sposób poruszania się mazdy wskazywał na to, że jej kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Mundurowi zareagowali natychmiast i wydali kierowcy mazdy sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie, jednak ten je zignorował i zaczął uciekać w kierunku ul. Traugutta. Policjanci chcąc jak najszybciej udaremnić mu dalszą jazdę ruszyli za nim w pościg.  

Na ul. Witosa kierowca mazdy przejechał przez krawężnik na pas zieleni i jadąc po trawniku  kierował się w kierunku pustostanu przy ul. Witosa.

Policjanci zajechali nieodpowiedzialnemu kierowcy drogę i zmusili go w ten sposób do zatrzymania. Kierowcą mazdy okazał się 22 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, był bardzo agresywny i nie wykonywał poleceń wydawanych przez umundurowanych policjantów, aby go obezwładnić policjanci zostali zmuszeni do użycia środków przymusu bezpośredniego.

Od mężczyzny czuć było alkohol, badanie trzeźwości wykazało, że posiada on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Jednak to nie wszystko,  po sprawdzeniu  w policyjnej bazie ustalono, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, za to posiada czynny  sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Bezmyślny kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Przypominamy, że zgodnie z art. 178b kodeksu karnego  niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Dodatkowo wobec takiej osoby sąd obligatoryjnie orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na 15 lat.

 


asp. Tomasz Żerański

Oficer Prasowy

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony