Aktualności

Podejrzani o kradzież kilkuset opon samochodowych i części motoryzacyjnych zatrzymani przez ostrołęckich policjantów

Data publikacji 12.12.2017

Duże zaangażowanie funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pozwoliło na ustalenie i zatrzymanie 8 mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzież blisko pół tysiąca opon samochodowych oraz innych części samochodowych z jednej z hurtowni motoryzacyjnych. Łączna wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana przez właściciela na kwotę około 80 tys. zł. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia do ostrołęckiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kradzieży około 430 sztuk opon z jednej  z hurtowni motoryzacyjnej mieszczącej się na terenie naszego powiatu. Do kradzieży miało dojść na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy. Łączna wartość skradzionych przedmiotów została wyceniona  przez właściciela na prawie 80 tysięcy złotych. 

W sprawę natychmiast włączyli się ostrołęccy ,,kryminalni” którzy rozpoczęli żmudne, ale konieczne dla sprawy czynności. ,, Krok po kroku” badali każdy szczegół, już pierwsze informację wskazywały na to, że sprawcy tych kradzieży pochodzą z terenu naszego oraz makowskiego powiatu.

Zaledwie kilkanaście godzin od otrzymania zgłoszenia kradzieży funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału kryminalnego  weszli do kilku miejsc jednocześnie na terenie dwóch powiatów, w których zatrzymano łącznie 8 osób wieku od 21 do 25 lat.  Czterech z nich, to mieszkańcu naszego powiatu, natomiast pozostali pochodzą z powiatu makowskiego. Wszyscy zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że oprócz opon z terenu hurtowni kradzione były, m.in. akumulatory, łożyska oraz  tarcze i klocki  hamulcowe.

Sprawne czynności ,,kryminalnych”,  policjantów z wydziału dochodzeniowo – śledczego w połączeniu z bardzo dobrą pracą procesową prokuratorów pozwoliły na przedstawienie wszystkim osobom zarzutów dotyczących kradzieży, i niebawem odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

Przestępstwo te zgodnie z art. 278 §1 kodeksu karnego jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 

asp. Tomasz Żerański
Oficer Prasowy
KMP w Ostrołęce

 

Powrót na górę strony