Aktualności

XV edycja kursu samoobrony ,,Bądź Bezpieczna” – zapisy

Data publikacji 07.12.2017

W następnym tygodniu rozpoczynają się zapisy na kolejną bezpłatną edycję kursu samoobrony dla Pań ,,Bądź Bezpieczna”. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorami kursu są: Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski, Miasto Ostrołęka, Komenda Miejska Policji w Ostrołęce oraz Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia.

Zapisy na kolejną XV już edycję szkolenia ,,Bądź Bezpieczna” ruszają w najbliższy poniedziałek od godz. 9:00. Zgłoszenia odbywają się w formie telefonicznej pod nr 29-760-14-89. Pamiętajmy, że  jedno połączenie, to jedno miejsce.

Warunkiem wzięcia udziału w kursie jest ukończony 16 rok życia. ,,Dzwoniących” prosimy o przygotowanie obok danych osobowych numeru telefonu oraz adresu email w celu dalszego kontaktu na linii organizator - uczestniczka.

 Osoby biorące udział w szkoleniu tym samym wyrażają zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku do celów promocyjnych i szkoleniowych kursu.

Uczestniczki podczas prowadzonego kursu będą szkolić się teoretycznie i praktycznie pod czujnym okiem, m.in. policyjnych instruktorów tj. sierż. Daniela Zaręby, który jest brązowym medalistą Polski  służb mundurowych w kickboxingu i zdobywcą Pucharu Europy w tej samej dyscyplinie.

 

Najwięcej zajęć odbędzie się z samoobrony. Poza tym odbędą się zajęcia z psychologii i wiktymologii, pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kodeksu karnego w aspektach obrony koniecznej i stanu wyższej konieczności, a także zdrowego odżywiania.

Podsumowanie kursu kończy się egzaminem w podziemiach Szkoły Podstawowej nr 10, podczas którego Panie w trakcie symulacji mogą w realnych warunkach sprawdzić umiejętności nabyte podczas kursu.

Kursantki będą mogły także sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie pod okiem doświadczonych instruktorów z klubu strzeleckiego „Obrońca” w Troszynie.  

Po przeprowadzeniu zapisów oficjalne rozpoczęcie kursu z udziałem Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztofa Szymańskiego, Prezydenta Miasta Ostrołęki Pana Janusza Kotowskiego oraz Pani Danuty Sikorskiej z Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia zaplanowane jest na 13.12. 2017r (środa) w siedzibie ostrołęckich policjantów przy ul. Korczaka 16 w Ostrołęce.  

 

Organizatorzy XIV edycji kursu samoobrony ,,Bądź Bezpieczna:


Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski     
Miasto Ostrołęka            
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce
Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia

Partnerzy Projektu:       


Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Klub Strzelecki „Obrońca” z Troszyna -  Pan Pułkownik Eugeniusz Gorczyca 
Miejska Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych
Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej
Hala Sportowa im. Arkadiusza Gołasia
MZK w Ostrołęce            
Strefa Przetrwania - Bartłomiej Domian,Michał Napiórkowski  
Fight Academy -  Arkadiusz Ludwiczak
Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce
Naturhouse
Cross Fihght Gym, Pan Rafał Gumowski
 

 

 asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony