Aktualności

Policyjne działania "SMOG"

Data publikacji 05.12.2017

Dziś od rana policjanci ostrołęckiej drogówki prowadzą działania „Smog” – są to działania, kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery.

Od rana na terenie naszego miasta i powiatu  w ramach ogólnopolskich działań funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego  prowadzą wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”.  Funkcjonariusze sprawdzają, czy kontrolowane przez nich pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagują również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. 

Działania maja  również charakter edukacyjny. Policjanci w trakcie prowadzonych kontroli  przypominają kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

Dlatego też apelujemy o zwracanie uwagi na stan techniczny pojazdów, którymi się poruszamy.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony