Aktualności

Ostrołęccy policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy i tytoń

Data publikacji 05.12.2017

Policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zabezpieczyli blisko 7000 sztuk papierosów oraz tytoń. Zarówno tytoń, jak i papierosy nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. To kolejne już działania policjantów z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wymierzone w zwalczanie przestępczości akcyzowej.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału, który na co dzień zajmuje się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że mieszkaniec naszego miasta  może sprzedawać papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili pojazd, którym może poruszać się w tym dniu mężczyzna.

Czynności prowadzone przez ,,operacyjnych” dzięki którym zabezpieczono kontrabandę miały miejsce wczoraj na jednym z parkingów na terenie naszego miasta. Do zatrzymania  mężczyzny doszło w trakcie sprzedaży kilkudziesięciu nielegalnych paczek papierów innej osobie.

Ponadto w bagażniku  wskazanego  pojazdu policjanci zabezpieczyli 305 paczek papierosów oraz 1 kg tytoniu, cechą wspólną tych produktów było to, że nie posiadały one polskich znaków akcyzy.

Łącznie tylko wczoraj zabezpieczono 345 paczek papierosów i 1 kg tytoniu.

Za nabywanie, przewożenie lub przechowywanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy również, że kupując tego rodzaju ,,wyroby”, bądź nielegalny alkohol tak naprawdę nie znamy ich składu chemicznego, w związku z tym  narażamy się na negatywne skutki zdrowotne.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony