Aktualności

Pogarszające się warunki na drodze - apelujemy o ostrożność

Data publikacji 30.11.2017

W związku ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, zapowiedzianymi ujemnymi temperaturami oraz opadami śniegu ostrołęcka policja apeluje do kierujących o dostosowanie sposobu jazdy do warunków panujących na drodze. Pieszych prosimy zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym, takie zachowanie może uratować nam, bądź naszym bliskim życie!

Pamiętajmy, że zapowiedziane ujemne temperatury i opady śniegu sprawią, że droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuży. Nie zawsze kierujący zdąży natychmiast zatrzymać samochód.

 

Towarzysząca opadom śliska nawierzchnia będzie sprzyjać stłuczkom i potrąceniom, dlatego zwiększmy odstęp od pojazdów jadących przed nami. Pamiętajmy też, że nawet pomimo braku opadów deszczu opadająca mgła może zamarzać i powodować, że droga będzie bardzo śliska i trudna do ,, wyczucia".

 

Systemy bezpieczeństwa, które coraz częściej posiadamy w swoich autach mają jedynie wspomagać naszą jazdę, jednak nie zwalniają nas z myślenia i przewidywania tego co się dzieje na drodze.

 

 Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, raz jesteśmy kierującym innym razem pieszym. Od nas samych zależy jak będzie kształtowało się bezpieczeństwo na drodze.

 

Nieważne, czy jedziemy czy idziemy, w każdej sytuacji jesteśmy odpowiedzialni za to co robimy, dlatego zwracamy się z apelem także do pieszych.

 

Używajmy elementów odblaskowych i zanim wejdziemy na ulicę nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych upewnijmy się dobrze, czy odbędzie się to w sposób bezpieczny. Pamiętajmy, że nawet najnowocześniejszy samochód nie jest w stanie oszukać praw fizyki i nie zatrzyma się w miejscu.

 

 

 asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony