Aktualności

Zbierając krew dla potrzebujących prowadzili kampanię . „16 Dni Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć”

Data publikacji 28.11.2017

W minioną sobotę, policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Ostrołęce, lokalnie zainaugurowali kampanię o charakterze międzynarodowym pn. „16 Dni Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć”, a także zachęcali do dzielenia się z potrzebującymi swoją krwią będącą „Darem Życia”.

Ostrołęccy policjanci wzięli udział w sobotniej zbiórce krwi dla mieszkańca Ostrołęki, którą zorganizował „Klub Honorowych Dawców Krwi PCK LEGION” we współpracy jednej z ostrołęckich restauracji”. Policjanci prócz promowania tego typu akcji będących „Darem Życia” dla osób potrzebujących krwi, przeprowadzili działania profilaktyczne ukierunkowane na przeciwdziałanie przemocy oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Przeciwdziałanie różnorakim formom przemocy jest zadaniem priorytetowym policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Dzień 25 listopada 2017 roku jest Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, który jednocześnie rozpoczyna międzynarodową kampanię „16 Dni Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć”. Kampanię kończy Dzień Praw Człowieka, który przypada na dzień 10 grudnia 2017 roku. Podczas akcji rozdawane były w związku z tym ulotki oraz informatory.

Za pomocą symulatora jazdy motorowerem, policjanci ukazywali najmłodszym (i nie tylko) jakie zagrożenia mogą wystąpić w ruchu drogowym, odpowiadali na nurtujące społeczeństwo pytania i wskazywali, jak bezpiecznie korzystać z polskich dróg.

Zachęcamy do udziału w przyszłości w tego typu akcjach, które należy postrzegać wyłącznie pozytywnie, gdyż przyczyniają się do poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i ratują ludzkie życie.

 

mł. asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Pliki do pobrania

  • 242.6 KB
  • 271.94 KB
  • 271.94 KB
Powrót na górę strony