Aktualności

Pierwsze ,,przymrozki" - Razem uratujmy osoby przed zamarznięciem

Data publikacji 22.11.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zwracają się z apelem, aby reagować, gdy widzimy osobę potrzebujące pomocy i nie przechodzić obojętnie wobec osób bezdomnych i samotnych. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie!

kres jesienno-zimowy to czas, kiedy osoby bezdomne są w większym stopniu narażone na zamarznięcie. Ostrołęccy funkcjonariusze reagują za każdym razem, kiedy widzą osobę potrzebującą pomocy. 

 Mundurowi codziennie kontrolują klatki schodowe, dworce, opuszczone budynki czy ogródki działkowe szukając osób wymagających pomocy. Podczas patroli funkcjonariusze informują zagrożone zamarznięciem osoby o instytucjach, które udzielają pomocy i schronienia oraz przestrzegają o zagrożeniach wynikających ze spadku temperatur.

Ostatnie takie kontrole miały miejsce wczoraj, były one prowadzone przez policjantów z ostrołęckiego wydziału prewencji, straż miejską oraz przedstawicieli Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz  Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu mundurowi wzywają pogotowie ratunkowe, które udzieli osobie wychłodzonej niezbędnej pomocy lekarskiej.  

Jednak skuteczność takich działań uzależniona jest także od aktywności mieszkańców, dlatego apelujemy o informowanie policjantów lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują.

 

Telefonujmy do służb i instytucji pomocowych, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany. Właśnie  dzięki  Państwa reakcji skuteczność tego rodzaju działań może być jeszcze większa.

Nie przechodźmy również obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu, gdyż w wyniku jego działania w organizmie nie odczuwają oni niskich temperatur i są szczególnie narażeni na wychłodzenie.

 

Każde przekazane zgłoszenie będzie przez nas natychmiast sprawdzane.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony