Aktualności

„50+”- 4 przypadki zatrzymania praw jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym w jeden weekend

Data publikacji 20.11.2017

Cztery zatrzymane prawa jazdy na okres trzech miesięcy i nałożone wysokie mandaty karne - to skutki tylko w miniony weekend jazdy z prędkością o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Od początku roku ostrołęccy policjanci za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym zatrzymali już 249 praw jazdy. Informujemy, że dbając o bezpieczeństwo na naszych drogach dla takich kierowców nie będzie stosowania żadnej taryfy ulgowej.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa policja apelujemy o rozwagę i przypominamy o konsekwencjach brawurowej jazdy. Spoglądając na bilans chociażby minionego weekendu widzimy, że niestety nie wszyscy kierowcy biorą sobie ,,do serca” nasze apele i ostrzeżenia – w stosunku do takich kierujących, którzy lekceważą wręcz obowiązujące przepisy ruchu drogowego będzie stosowana zasada ,,zero tolerancji” .

 

Biorąc pod uwagę tylko miniony weekend ostrołęccy policjanci z ,,drogówki” zatrzymali trzech mężczyzn i jedną kobietę, którzy jadąc w obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość.

Za popełnione wykroczenia w związku z obowiązującymi przepisani policjanci zmuszeni byli do, m.in. zatrzymania kierującym praw jazdy.  

Od początku bieżącego roku ostrołęccy policjanci za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zatrzymali 249 blankietów praw jazdy.

Pamiętajmy, że jeśli po zatrzymaniu takiego dokumentu ponownie wsiądziemy ,,za kierownice” okres zatrzymania prawa jazdy wydłuża się do 6 miesięcy – takich kierowców od początku roku było 7.

Jeden blankiet prawa jazdy został zatrzymany za  przewożenie większej liczby pasażerów niż pozwalają na to obowiązujące przepisy.

 

Bądźmy odpowiedzialni i przestrzegajmy ograniczeń prędkości dbając o swoje i naszych bliskich bezpieczeństwo zarówno w obszarze zabudowanym, ale także poza nim.

Aby zapobiec zdarzeniom drogowym, apelujemy o bezpieczną, zgodną z przepisami jazdę!

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony