Aktualności

Ostrołęccy policjanci na czele z Komendantem Miejskim Policji w Ostrołęce promowali życie wolne od uzależnień

Data publikacji 17.11.2017

Szkoła Promocji Zdrowia działająca przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce po raz kolejny już zaprosiła młodzież do akcji mającej na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz życia wolnego od nałogów pt. ,,Piękniejszy świat, gdy używek brak”. W akcję włączyli się ostrołęccy policjanci na czele z Komendantem nadkom. Krzysztofem Szymańskim, którzy od wielu lat są współorganizatorem akcji.

Wczoraj  punktualnie o godzinie 10:00 wystartowała już po raz VIII akcja profilaktyczna skierowana do młodzieży mająca na celu uświadomienie ich przed negatywnymi skutkami używek oraz promująca zdrowy styl życia ,,Piękniejszy  świat, gdy używek brak”. Termin akcji nie był wybrany przypadkowo, ponieważ zbiega się on z Obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu przypadającego na trzeci czwartek listopada.

Organizatorami akcji jest Szkoła Promocji Zdrowia działająca przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce na czele z jej niezastąpioną ,,szefową’ Panią Beatą Samurajską, która potrafi zjednać setki młodych osób w celu  promowania zdrowego stylu życia i przeciwdziałania różnego rodzaju uzależnieniom.

Podczas akcji  młodzież gimnazjalna i szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyła w konkursach, quizach, testach wiedzy, sprawnościowych jak również w grach, zabawach i tańcach integracyjnych.  Akcja odbyła się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce, której wnętrze zostało oklejone mnóstwem plakatów poruszających przedmiotową tematykę.

Po raz kolejny Komenda Miejska Policji w Ostrołęce włączyła się w działania. Jedną z osób otwierającą akcję był   Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański.

Policjanci podczas działań wykorzystali symulator jazdy na motorowerze, który znajduje się na wyposażeniu ostrołęckich mundurowych.

 Funkcjonariusze, aby uświadomić młodzież na temat, m.in. negatywnych skutków picia alkoholu i zażywania narkotyków przygotowali specjalny tor przeszkód, gdzie każdy  zakładając  alkogogle i narkogoogle miał możliwość samemu przekonać się na temat wskazanych zagrożeń.  Organizatorów akcji łączy jeden cel, tym celem jest bezpieczeństwo młodzieży i promocja życia bez uzależnień.

 

W  programie Szkoły Promocji Zdrowia uczestniczy młodzież z II i III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony