Aktualności

Już prawie 1100 odebranych zgłoszeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - dziękujemy

Data publikacji 15.11.2017

Ostrołęccy policjanci codziennie otrzymują nowe zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku funkcjonowania nowego narzędzia jakim jest KMZB do chwili obecnej funkcjonariusze otrzymali 1077 zgłoszeń dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu. Dziękujemy za wszystkie otrzymane sygnały, to dzięki nim wspólnie mamy wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa na terenie naszego miasta i powiatu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Żeby zgłosić zagrożenie wystarczy komputer lub telefon komórkowy z dostępem do internetu.

Wszyscy, którzy chcą zgłosić niebezpieczne miejsce albo zdarzenie mogą to zrobić już od 20 września ubiegłego  roku  za pomocą tej mapy. Wystarczy wejść na stronę internetową policji, wybrać miejscowość, ulicę, kategorię zagrożenia i zgłoszenie zostanie zapisane na policyjnej mapie.

Do chwili obecnej otrzymaliśmy od Państwa 1077 zgłoszeń dotyczących różnych obszarów bezpieczeństwa. Najwięcej odnotowanych sygnałów dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym  przekraczania dozwolonej prędkości.

Drugim zagadnieniem pod względem ilości otrzymanych sygnałów jest spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.

 

Krajowa mapa zagrożeń służy poprawie bezpieczeństwa w konkretnych miejscach, które zostaną naniesione na mapę przez samych mieszkańców. Każda informacja zgłoszona policji za pośrednictwem ,,mapy” poddawana jest szczegółowej weryfikacji, to znaczy, że w każdym ze wskazanym miejscu pojawiają się policjanci.

 

Obsługa mapy jest bardzo prosta. Chcąc dodać nowy punkt lub też zobaczyć punkty już istniejące wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" bądź wejść na stronę jednej z komend policji i kliknąć po prawej stronie niebieski napis z jej nazwą. Wtedy nastąpi przekierowanie na mapę.

- Dziękujemy państwu za wszystkie te zgłoszenia. Każdy taki sygnał jest dla nas niezwykle ważny i będzie w dalszym ciągu przez nas dokładnie weryfikowany. W przypadku potwierdzenia się zgłoszenia jest wysłana w te miejsca zwiększona ilość policyjnych patroli.

Przypominamy, że KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony