Aktualności

Wzmożone policyjne patrole na drogach naszego regionu – rusza akcja „Listopadowy weekend”

Data publikacji 09.11.2017

Zbliżające się „Święto Odzyskania Niepodległości” przypadające na piątek sprawi, że najbliższy weekend będzie wydłużony. Wiąże się to także ze zwiększonym ruchem drogowym. Ostrołęccy policjanci oprócz pomocy przy organizacji ruchu podczas uroczystości w regionie, będą strzegli także bezpieczeństwa na głównych szlakach komunikacyjnych naszego miasta i powiatu.

Od piątku do niedzieli (11-13 listopada) potrwają policyjne działania „Listopadowy Weekend”. Zwiększona liczba policjantów drogówki to troska o zmotoryzowanych, którzy z pewnością licznie wykorzystywać będą drogi regionu do świątecznych i rodzinnych wyjazdów.

 

 

Wzmożone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze, jak zawsze będą kontrolowali stan trzeźwości kierujących, ale i przestrzeganie przez nich przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym.

Mundurowi będą eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu, reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, czyli przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy  nieprawidłowe wyprzedzanie.

 

Zwrócą też uwagę na prawidłowe przewożenie pasażerów, będą również kontrolować stan techniczny pojazdów a także to, czy piesi prawidłowo poruszają się po drogach.

 
Apelujemy do pieszych, aby nawet w obszarze zabudowanym dla swojego bezpieczeństwa zakładali odblaski, dzięki którym możemy uniknąć wielu tragicznym wypadkom drogowym.

 

 Podarujmy je także naszym dzieciom, czy też Seniorom z naszych rodzin, gdyż te osoby z racji np. wieku nie są w stanie przewidzieć wielu zagrożeniom.

 

My powinniśmy pamiętać, że dając elementy odblaskowe, być może w taki sposób ratujemy  naszym bliskim najwyższą wartość, czyli ŻYCIE.

 

Nigdy nie wsiadajmy za ,,kółko" pod wpływem alkoholu, to jedna z najgorszych decyzji jaką możemy podjąć w naszym życiu.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony