Aktualności

Zignorował wydane przez umundurowanych policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie auta i zaczął uciekać, spowodował wypadek śmiertelny

Data publikacji 06.11.2017

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w rejonie galerii handlowej w Ostrołęce. Kierowca osobowego opla nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i na widok oznakowanego radiowozu zaczął uciekać. Na jednym z zakrętów stracił panowanie nad autem, uderzył w trzy ogrodzenia posesji, następnie w ścianę budynku domu jednorodzinnego i dachował. W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła na miejscu, a dwóch pozostałych mężczyzn trafiło do szpitala. Alkomat u jednego z nich wykazał ponad 3 promile alkoholu.

Całe zdarzenie rozpoczęło się wczoraj około godziny 18:00 w rejonie ulicy Fieldorfa ,,Nila” w Ostrołęce. Policjanci umundurowani, którzy pełnili służbę radiowozem oznakowanym zauważyli osobowego opla, którego sposób jazdy wskazywał na to, że jego kierowca może być nietrzeźwy. Dodatkowo kierowca opla popełniał w wykroczenia w ruchu drogowym, dlatego zapadła decyzja o zatrzymaniu auta.

W związku z tym policjanci dali wyraźne sygnały zarówno świetlne, jak i dźwiękowe kierowcy  nakazujące zatrzymanie pojazdu, jednak ten je zignorował i na widok oznakowanego radiowozu zaczął uciekać. Po przejechaniu około trzech kilometrów w  Dzbeninie na zakręcie w prawo kierowca opla stracił panowanie nad pojazdem, po przejechaniu kilkudziesięciu metrów uderzył w trzy ogrodzenia posesji, staranował plac zabaw dla dzieci, a następnie uderzył w ścianę domu, ostatecznie pojazd zatrzymał się na dachu.

W oplu podróżowało trzech mężczyzn. W wyniku wypadku 36 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego zginął na miejscu. Dwóch pozostałych mężczyzn to mieszkańcy powiatu łomżyńskiego w wieku 28 i 20 lat, obydwaj trafili do szpitala.

Po badaniach starszy z mężczyzn opuścił szpital, alkomat wykazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Został on osadzony w policyjnym areszcie.

Od wszystkich uczestników tego zdarzenia została pobrana krew do badań, m.in. na zawartość alkoholu oraz środków odurzających.

W trakcie czynności ustalono, że pojazd, który brał udział w zdarzeniu należał do mężczyzny, który zginął w wypadku.

Podkreślamy, że są do wstępne ustalenia. Pod nadzorem Prokuratury prowadzone jest postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony