Aktualności

Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych – dziękujemy, ale w dalszym ciągu apelujemy o rozwagę

Data publikacji 02.11.2017

Kilkuset policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce dbało o bezpieczeństwo, m.in. ,,na drodze” w okresie Wszystkich Świętych. Policjanci patrolowali główne ciągi komunikacyjne oraz rejony nekropolii. Zwiększona liczba mundurowych pełniła także służbę na terenach osiedli mieszkaniowych. Patrząc na dane statystyczne zdecydowanie można powiedzieć, że tegoroczny Dzień Wszystkich Świętych był bezpieczny, nie odnotowano w tym czasie żadnego poważnego zdarzenia drogowego.

Przełom października i listopada to czas wzmożonych działań Policji ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, zwłaszcza w okresie uroczystości Wszystkich Świętych.

W związku z tym policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce  27 października, tak jak policjanci w całym kraju rozpoczęli akcję ,,ZNICZ”, w jej udział zaangażowano kilkuset ostrołęckich funkcjonariuszy.

W czasie trwania akcji na drogach powiatu można było zauważyć znacznie większą liczbę policjantów niż na co dzień.

W tych dniach głównym zadaniem mundurowych było dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci podejmowali działania mające na celu upłynnienie ruchu drogowego (szczególnie w dniu 1 listopada w okolicach cmentarzy). Oprócz tego policjanci zwracali uwagę na przestępstwa i wykroczenia popełniane w ruchu drogowym.

Zwiększona liczba policjantów zarówno tych umundurowanych, jak i po cywilnemu została skierowana na tereny blokowisk oraz osiedli domów jednorodzinnych.

Działania policjantów w połączeniu ze stosowaniem się do licznych apeli dotyczących bezpieczeństwa za co bardzo dziękujemy przyniosła bardzo dobre rezultaty.

W najbardziej newralgicznym dniu, czyli wczoraj pomimo niesprzyjającej aury nie odnotowano żadnego poważnego zdarzenia drogowego.

Od rozpoczęcia akcji czyli od 27 października do chwili obecnej doszło na ,,naszych” drogach do jednego wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna oraz do 27 ,,niegroźnych” kolizji drogowych.

Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 4 nietrzeźwych kierowców i jedną osobę, która kierowała pojazdem będąc w stanie po spożyciu alkoholu.

Dodatkowo mundurowi zatrzymali jeden blankiet prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Pamiętajmy, że zarówno kierowca, jak i pieszy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze. Wzajemne zrozumienie i przestrzeganie zasad, może znacząco wpłynąć na zmniejszenie ewentualnych wypadków i negatywnych zdarzeń.

W dalszym ciągu prosimy Państwa o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności i ,,wyobraźni”. Apel ten kierujemy zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów.

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański dziękuję wszystkim osobom, którzy zastosowali się do apeli dotyczących bezpieczeństwa w tym podniosłym czasie.  

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony