Aktualności

Dzięki działaniom ,,kryminalnych” z Ostrołęki podejrzewany o kradzieże kieszonkowe na terenie kilku powiatów nie uniknie odpowiedzialności

Data publikacji 23.10.2017

Kradli portfele na targowiskach oraz w sklepach, a następnie wypłacali pieniądze z bankomatów używając skradzionych kart bankomatowych. Sprawcy działali na terenie kilku powiatów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, m.in. policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego trzy osoby podejrzewane o popełnienie tych przestępstw zostały zatrzymane. 41-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W sierpniu i wrześniu bieżącego roku ostrołęccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży portfeli wraz z dokumentami oraz kartami bankomatowymi. Kradzieże miały miejsce, m.in.  na targowisku miejskim w Myszyńcu oraz sklepie z używaną odzieżą na terenie Ostrołęki. Następnie po kradzieży portfeli sprawca posługując się skradzionymi kartami bankomatowymi z dołączonymi do nich numerami PIN dwukrotnie wypłacił pieniądze.

 

W sprawę zaangażowali się ostrołęccy ,,kryminalni”, którzy prowadzili żmudne, ale konieczne do ujęcia sprawców czynności.  Policjanci ,,krok po kroku” badali najmniejszy szczegół. W wyniku podjętych czynności policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce najpierw ustalili pojazd jakim mogą poruszać się ,,kieszonkowcy”, a następnie miejsce, w którym mogą przebywać.

Informacja wraz z rysopisem sprawców została wysłana także do ościennych jednostek policji. Ustalenie poczynione przez kryminalnych z Ostrołęki okazały się trafne, ponieważ jeszcze w tym samym dniu policjanci otrzymali informacje zwrotną od policjantów z sąsiedniego powiatu, o odnalezieniu pojazdu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z ostrołęckiej komendy. Zatrzymane osoby to trójka obywateli Litwy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów dotyczących kradzieży oraz nieuprawnionej wypłaty pieniędzy z kont osób pokrzywdzonych na terenie Ostrołęki oraz powiatów ościennych. Kobiety po przesłuchaniu ich w charakterze świadków  zostały zwolnione.

 

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony