Aktualności

ZATRZYMANE KOLEJNE PRAWO JAZDY WYNIKIEM NADMIERNEJ PRĘDKOŚCI

Data publikacji 20.10.2017

Policjanci ruchu drogowego z Ostrołęki zatrzymali prawo jazdy ostrołęczance, która jechała zbyt szybko. Interwencja związana była z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Apelujemy do Państwa o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

Wczoraj o godz. 21., 28- latka kierując toyotą na terenie gm. Rzekuń jechała w obszarze zabudowanym z prędkością 105 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczyła o 55 km/h. Kobieta za swoja nieodpowiedzialną jazdę straciła prawo jazdy, dodatkowo została ukarana mandatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 pkt. karnymi.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h ma obowiązek zatrzymać kierowcy prawo jazdy i przesyłać je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument.

Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi!

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony