Aktualności

Wypadek z udziałem ,,osobówki” i nastoletniego rowerzysty – apelujemy o używanie elementów odblaskowych oraz poruszenie się oświetlonymi jednośladami

Data publikacji 19.10.2017

Nastoletni rowerzysta trafił do szpitala w wyniku wypadku do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze krajowej K – 53 w miejscowości Dylewo gm. Kadzidło. Zwracamy się zarówno do pieszych, jak i rowerzystów o poruszanie się ze sprawnym oświetleniem oraz korzystanie z kamizelek, czy też elementów odblaskowych, które potrafią uratować nam życie. Pamiętajmy, że jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa jest widoczność.

O zdarzeniu dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony wczoraj około godziny 19:15. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że doszło do zderzenia rowerzysty z autem osobowym.

We wskazane miejsce skierowano policjantów oraz służby ratunkowe.

Jako  pierwsi na miejscu zdarzenia byli policjanci z Kadzidła, którzy zastali leżącego na poboczu nastolatka, uszkodzony pojazd bmw i rower. Policjanci udzielili poszkodowanemu rowerzyście pierwszej pomocy.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z ostrołęckiej ,,drogówki” jadący na rowerze od Kadzidła w kierunku Ostrołęki 13 – latek bez sygnalizowania manewru wykonał manewr skrętu w lewo w ulicę Poprzeczną tuż przed jadącym w tym samym kierunku bmw, w wyniku czego doszło do zderzenia. Rowerzysta uderzył w szybę czołową bmw, a następnie upadł na jezdnię.

W wyniku zdarzenia nastolatek z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala, według wstępnych ustaleń rower, którym się poruszał nie był oświetlony, a sam 13 – latek nie posiadał elementów odblaskowych.

Badanie ,,alkomatem” wykazało, że obydwaj uczestnicy tego wypadku, byli trzeźwi.

Na  miejscu wypadku policjanci wykonali szereg czynności procesowych, które mają na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

 


asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony