Aktualności

Tragiczny wypadek podczas prac polowych – prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności

Data publikacji 02.10.2017

Ostrołęccy policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, który miał miejsce wczoraj na terenie naszego powiatu. Niestety w jego wyniku około 70 – letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Informację o wypadku podczas wykonywania prac polowych dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał wczoraj około godziny 18:35. Na miejsce pojechali policjanci z posterunku policji w Czerwinie a także służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przebywający na polu  70 – letni mieszkaniec naszego powiatu został potrącony podczas cofania ciągnika rolniczego wraz z przyczepą o dużych rozmiarach służącą do zbierania kukurydzy. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł około 70 – letni mieszkaniec jednej z gmin naszego powiatu.

Kierującym ciągnikiem był około 40 – letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego, był trzeźwy.

 

Na miejscu policjanci wraz z technikiem kryminalistyki pod nadzorem Prokuratora wykonywali czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Apelujemy o zwiększenie uwagi podczas wykonywania wszelkich prac polowych. Przy tego rodzaju pracach powinniśmy zachowywać dużą ostrożności i  przestrzegać zasad bezpieczeństwa zarówno w przypadku kiedy jesteśmy kierującymi, obsługującymi maszyny, czy też osobami ,,pieszymi”.    

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony