Aktualności

Dzieci rozmawiały o bezpieczeństwie z Komendantem Miejskim Policji w Ostrołęce

Data publikacji 28.09.2017

Wczoraj ostrołęcką komendę odwiedziły, m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 oraz dzieci z przedszkola nr 9. Podczas wizyty oprócz ,,zwiedzania” komendy i zapoznania się ze sprzętem będącym na wyposażeniu ostrołęckich policjantów z najmłodszymi rozmawiano na tematy dotyczące bezpieczeństwa. Dzieci do swojego gabinetu zaprosił najważniejszy policjant w Ostrołęce, czyli Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański.

Zainteresowanie spotkaniami z policjantami jest bardzo duże. Mowa o pogadankach profilaktycznych dotyczących różnego rodzaju zagrożeń, które najmłodsi mogą spotkać na swojej drodze.

 Tylko w ciągu roku policjanci ostrołęckiej komendy oraz podległych posterunków i komisariatu policji prowadzą ponad 2000 spotkań. Co ciekawe wszystkie te spotkania odbywają się z inicjatywy pedagogów i samych uczniów.

Podczas wczorajszego spotkania dzieci mogły zobaczyć pracę oficera dyżurnego na stanowisku kierowania oraz posłuchać korespondencji radiowej pomiędzy funkcjonariuszami. Duże zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudziły oznakowane radiowozy policyjne,  nieoznakowany ,,videorejstrator” oraz policyjna łódź.

Dzieci zobaczyły też, gdzie przebywają psy policyjne i dowiedziały się jaką pracę wykonują. Z dużą ciekawością obejrzały policyjną siłownię oraz tzw. ,,niebieski pokój”.  Mogły także zapoznać się z elementami osobistego wyposażenia policjantów oraz usłyszały odpowiedzi na pytania dotyczące służby  w Policji.

Biorąc pod uwagę trwający rok szkolny podczas spotkania nie mogło zabraknąć walorów profilaktycznych, dlatego na sali odpraw rozmawiano z dziećmi na tematy związane z bezpieczeństwem na drodze, w domu oraz właściwego zachowania w przypadku napotkania obcych osób.

Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość spotkania się  z szefem ostrołęckich policjantów nadkom. Krzysztofem Szymańskim, który przygotował dla nich ,,słodką” niespodziankę.

 Na uwagę zasługuje duża wiedza dzieci na tematy związane z bezpieczeństwem. Dalsze spotkania już wkrótce.

Pamiętajmy, że dla naszych dziećmi jesteśmy ogromnym autorytetem i w związku z tym nasze zachowania zarówno te pozytywne, jak i negatywne będą przez nich powielane. Nie zapominajmy o tym kiedy po raz kolejny ,,zapomnimy” przejść na zielonym świetle, lub tez ,,nie zapiąć” pasów bezpieczeństwa.

Wczoraj odbyły się także spotkania profilaktyczne z dziećmi z przedszkola ,,Jaś i Małgosia” oraz ,,Radosny Zakątek” w Olszewie – Borkach, w których uczestniczył przyjaciel wszystkich dzieci, czyli Komisarz Kurpik. Dzieci po zakończonych spotkaniach otrzymały odblaski.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony