Aktualności

Dachował i uciekł z miejsca zdarzenia – został zatrzymany przez policjantów z Kadzidła

Data publikacji 26.09.2017

Wyjątkową bezmyślnością wykazał się 26 – letni mieszkaniec naszego powiatu, który wczoraj nie posiadając prawa jazdy spowodował wypadek drogowy i uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając w pojeździe dwóch pasażerów. W jego wyniku jedna osoba została zabrana do szpitala. Nieodpowiedziany kierowca został zatrzymany dzisiejszego ranka – był pijany i nie posiadał prawa jazdy. Pamiętajmy, że jazda pod wpływem alkoholu jest PRZESTĘPSTWEM zagrożonym karą pozbawiania wolności do lat dwóch.

 O dachowaniu pojazdu osobowego w miejscowości Gleba dyżurny ostrołęckiej policji został powiadomiony wczoraj około godziny 14:00.

Na miejscu już po kilku minutach byli policjanci z Kadzidła, a także służby ratunkowe. Wezwano także mundurowych z ostrołęckiej ,,drogówki”.

W miejscu zdarzenia policjanci zastali pojazd leżący na dachu  po prawej stronie drogi patrząc w kierunku miejscowości Kierzek oraz siedzącego obok niego  na skraju rowu 48 – letniego mieszkańca powiatu.  Z wnętrza pojazdu był wydobywany kolejny – 42 letni  pasażer, także mieszkaniec naszego powiatu.

Natomiast kierujący tym pojazdem zaraz po zdarzeniu uciekł do pobliskiego lasu. W wyniku zdarzenia starszy z mężczyzn został zabrany z obrażeniami ciała do szpitala.

 Obydwaj pasażerowie byli pijani. Badanie trzeźwości wykazało, że 42 – latek miał w swoim organizmie ponad 3,8 promila alkoholu. Jego ,,kolega” został poddany takiemu samemu badaniu w szpitalu, niestety jego wynik przekraczał 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Poszukiwania kierowcy pojazdu zostały zakończone dziś około godziny 6:00 rano, mężczyzna został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Okazał się nim 26 – letni mieszkaniec naszego powiatu, alkomat  wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że bezmyślny mężczyzna  nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało one mu wcześniej zatrzymane właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Nieodpowiedzialny 26 – latek został zatrzymany w policyjnym areszcie i niebawem czekają go surowe konsekwencję karne.

Nigdy nie wsiadajmy ,,za kółko” pod wpływem alkoholu, to jedna z najgorszych decyzji jaką możemy podjąć w naszym życiu. Jedną chwilą możemy przekreślić życie swoje oraz innych niewinnych osób.

 

 asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony