Aktualności

Policjanci uczyli bezpieczeństwa podczas zbiórki krwi dla 27 – letniej mieszkanki naszego powiatu oraz pikników rodzinnych

Data publikacji 25.09.2017

Ostrołęccy funkcjonariusze aktywnie włączyli się w udział w pikniki rodzinne, które były organizowane podczas minionego weekendu. Były doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę, m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie ich trwania promowane były zasady bezpieczeństwa oraz rozdawane materiały profilaktyczno -informacyjne.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że z nauką  do najmłodszych, a tym bardziej jeśli chodzi o naukę o bezpieczeństwie najlepiej jest trafiać  poprzez zabawę.

Dlatego też ostrołęccy funkcjonariusze co roku biorą aktywny udział w kilkudziesięciu festynach, aby podczas nich pogłębiać nie tylko wśród najmłodszych wiedzę dotyczącą szeroko pojętego bezpieczeństwa. Nie inaczej było podczas minionego weekendu.

W sobotę policjanci z ostrołęckiej ,,drogówki”  i zespołu profilaktyki społecznej i patologii brali udział w akcji krwiodawstwa klubu HDK PCK Legion. Akcja były dedykowana dla 27 – letniej Magdy, mieszkanki naszego powiatu, która choruje na białaczkę.

Dzień później funkcjonariusze na czele z Komendantem Miejskim Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztofem Szymańskim uczestniczyli w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce.

Mundurowi przygotowali szereg atrakcji dla młodszych, ale także i starszych uczestników pikniku. W przygotowanym stoisku można było oznakować swój rower, który otrzymywał numer identyfikacyjny wraz ze stosowną naklejką, który był wprowadzany do policyjnej bazy danych.

Oprócz tego najmłodsi mieli do dyspozycji radiowóz oraz motocykle policyjne. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się symulator jazdy na motorowerze, który znajduje się na wyposażeniu ostrołęckich policjantów. Właśnie symulator był doskonałą okazją, aby w sposób całkowicie bezpieczny rozpocząć swoją przygodę z jednośladami, lub też zwiększyć swoje umiejętności.

Podczas jazdy kierujący nim mieli możliwość wybrania kilku tras. Można było spróbować swoich sił w jeździe z manualną, lub też automatyczną skrzynią biegów, jazdy w deszcz, w nocy, czy też we mgle. 

Na przygotowanych przez policjantów stanowiskach znalazły się m.in. ulotki przybliżające Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa , aplikację Moja Komenda, a także promujące pracę w policji.

,,Przyszłym policjantom” funkcjonariusze odpowiadali na wszystkie  nurtujące ich pytania związane z kwestią naboru do służby w Policji.

Oprócz nauki piknik rodzinny wypełniony był mnóstwem atrakcji, uśmiechu i dobrej zabawy.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony