Aktualności

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na drogach – EDWARD 2017 w Ostrołęce

Data publikacji 21.09.2017

Dziś podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich krajach europejskich prowadzona jest druga edycja akcji pod nazwą EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych). W akcję zaangażowali się także ostrołęccy policjanci oraz uczniowie zarówno z terenu naszego miasta oraz powiatu.

Akcja jest koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego oraz podmioty działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Akcja EDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera.

Data realizacji działań EDWARD tj. 21 września br., nie jest przypadkowa, bowiem akcja przypada w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Pomimo, że dane jednoznacznie wskazują, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego poruszających się po polskich drogach nieustannie się poprawia, to w dalszym ciągu jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W dzisiejsze działania pomimo niesprzyjającej aury chętnie zaangażowała się młodzież z ,,naszych” szkół. Uczniowie wyposażeni w transparenty poruszające ważne problemy ruchu drogowego  wyszli na ulicę, aby promować bezpieczne zachowania na drodze. Najmłodsi chcieli w ten sposób dotrzeć do świadomości, m.in. kierowców z przekazem, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

 Policjanci z ostrołęckiego ruchu drogowego w ramach prowadzonej akcji czuwali w rejonach szkół i przedszkoli wręczając, m.in. kierowcom ulotki "MOJA OBIETNICA DOTYCZĄCA BEZPIECZEŃSTWA DROGOWEGO".

Dziękujemy wszystkim uczniom, pedagogom i dyrektorom placówek oświatowych za tak liczny udział w działaniach.  

 

 asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony