Aktualności

Nietrzeźwy kierowca przejechał leżącego na jezdni mężczyznę

Data publikacji 18.09.2017

Ostrołęccy policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę na terenie naszego powiatu. W jego wyniku jedna osoba została zabrana do szpitala. Kierowca pojazdu miał w organizmie prawie promil alkoholu, zostały mu zatrzymane prawo jazdy.

Do niecodziennego zdarzenia drogowego doszło około godziny 0:30 w nocy z 16/17 września bieżącego roku.  Wtedy to dyżurny ostrołęckiej policji został powiadomiony o wypadku drogowym na terenie naszego powiatu, w którym jedna osoba została ranna. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z miejscowego posterunku policji, ostrołęckiej ,,drogówki” oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń kierujący audi 22 – letni mieszkaniec województwa podlaskiego jadąc od strony Łątczyna w kierunku miejscowości Budne najechał na leżącego na jezdni około 32 – letniego mężczyznę  mieszkańca naszego powiatu.

Pieszy  w wyniku zdarzenia nieprzytomny został zabrany do szpitala. Policjanci poddali kierowcę audi badaniu trzeźwości, niestety jego wynik to blisko 1 alkoholu w organizmie. Zostały mu zatrzymane prawo jazdy, a on sam został zatrzymany w policyjnym areszcie.

 

Na miejscu mundurowi wykonali szereg czynności procesowych mających na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego wypadku.


asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony