Aktualności

Policjanci uczyli bezpieczeństwa najmłodszych

Data publikacji 13.09.2017

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to najważniejsza wartość dla wszystkich rodziców, opiekunów, ale także dla policji. Ostrołęccy funkcjonariusze nieustannie kontynuują spotkania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa. Wczoraj zostało przeprowadzone spotkanie z dziećmi w Szkole Podstawowej w Białobieli.

Policjanci z Ostrołęki każdego roku realizują około 2000 spotkań z dziećmi i młodzieżą z terenu miasta i powiatu ostrołęckiego. Tematyka spotkań jest różnorodna, dostosowana do wieku dzieci, a także sytuacji.

Wśród poruszanych tematów można znaleźć, m.in. cyberprzemoc, kontakty z osobami nieznajomymi, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także odpowiedzialność karną osób nieletnich.

Wczoraj w policjanci z zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii spotkali się z dziećmi w Szkole Podstawowej w Białobieli.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mundurowi przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady poruszania w sposób bezpieczny na drodze, a także, jak ważne jest używanie kamizelek oraz elementów odblaskowych.

Rozmawiano także na temat odpowiedzialności karnej nieletnich, zagrożeń wynikających z korzystania z internetu oraz właściwego zachowania w przypadku kontaktów z osobami obcymi.

Wszyscy wiemy, że najmłodsi najwięcej zapamiętują poprzez zabawę, dlatego też oprócz wiedzy związanej z bezpieczeństwem na spotkaniu było dużo uśmiechu i zabawy.

Dalsze spotkania już wkrótce.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony