Aktualności

Policjanci z Komedny Miejskiej Policji w Ostrołęce uczyli bezpieczeństwa podczas rodzinnych pikników

Data publikacji 11.09.2017

Funkcjonariusze z zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii oraz dzielnicowi w miniony weekend uczestniczyli w piknikach rodzinnych organizowanych na terenie powiatu. W trakcie ich trwania promowali oni zasady bezpieczeństwa oraz rozdawali materiały profilaktyczno -informacyjne. W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i dobrą zabawę najmłodszych mundurowi wykorzystali symulator do jazdy na motorowerze.

Podczas spotkań nie tylko z bliska można było zobaczyć radiowóz czy przymierzyć policyjnego „żółwia” (sprzętu PZ) ale także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o pracy policjantów.

 Na przygotowanych przez policjantów stanowiskach znalazły się m.in. ulotki przybliżające Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa , aplikację Moja Komenda, a także promujące pracę w policji.

,,Przyszłym policjantom” funkcjonariusze odpowiadali na wszystkie  nurtujące ich pytania związane z kwestią naboru do służby w Policji.

Dzięki wykorzystaniu symulatora do jazdy na motorowerze, który jest na wyposażeniu ostrołęckich policjantów  najmłodszym miłośnikom jednośladów przekazana została wiedza na temat zasad poruszania się po drogach.

Oprócz nauki piknik rodzinny wypełniony był mnóstwem atrakcji, uśmiechu i dobrej zabawy.

 


asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony