Aktualności

Kampania „ Kierowco ! Nie polujemy na zebrach !!!” w Ostrołęce

Data publikacji 08.09.2017

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą kampanię ,,Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!!" zainicjowaną przez Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu. Działania mają na celu ochronę pieszych.

Przejście dla pieszych powinno być jednym z bezpieczniejszych miejsc dla osób przekraczających jezdnię. Niestety funkcjonariusze ostrołęckiej ,,drogówki" niemal codziennie zatrzymują kierowców, którzy wyprzedzają na przejściach dla pieszych, czy też omijają samochody, które zatrzymały się przed przejściem, aby ustąpić przejście pieszym. Nie trudno sobie wyobrazić skutki takiego zachowania.

Dlatego chcąc uświadomić kierowcom skutki takiego zachowania ostrołęcka komenda włącza się w tą kampanię. Jest ona realizowana w rejonie większych przejść dla pieszych oraz  Szkół. Mundurowi sprawdzają zachowanie kierowców podczas zbliżania się do przejść dla pieszych, a także w rejonach placówek oświatowych.      

W  ramach akcji  policjanci nawiązali współpracę z przewoźnikami osób zarówno z terenu miasta i powiatu, przekazano im naklejki do umieszczenia  na pojazdach, które są  związane ze wspomnianym zagrożeniem.

Apelujemy do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do autobusów, czy busów  z których wysiadają dzieci, czy młodzież.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony