Aktualności

Ostrołęccy policjanci dbają o bezpieczeństwo na targowiskach miejskich

Data publikacji 05.09.2017

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w dalszym ciągu prowadzą działania skierowane, m.in. przeciwko kradzieżom kieszonkowym. Podczas działań mundurowi rozdają także ulotki zawierające informację na temat najczęstszych metod działania sprawców oraz wskazujące sposoby na ich unikniecie. Działania po raz trzeci zorganizowali policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji.

Wzmożone działania profilaktyczne skierowane na przeciwdziałanie tego rodzaju przestępczości  są prowadzone w ramach kampanii ,, Dzielnicowy bliżej nas”.

W ich ramach policjanci od godzin rannych po raz kolejny byli na Targowiskach Miejskich w Ostrołęce i rozmawiali z osobami tam przebywającymi  na temat różnych zagrożeń.

Oczywiście głównym tematem  prowadzonych rozmów było przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym. Dzielnicowi ostrzegali również mieszkańców wskazując na najczęstsze sposoby, którymi posługują się przestępcy.

Dodatkowo rozmawiano także na temat oszustw metodą ,, na wnuczka” oraz ,, na policjanta”. Policjanci służyli pomocą także w tematach, które akurat nurtowały  ich rozmówców. Rozdano także kilkadziesiąt ulotek, w których zawarte były informację na temat wspomnianych zagrożeń, celem ich przekazania swoim rodzinom oraz sąsiadom.

Podczas akcji rozmawiano także z mieszkańcami na temat aplikacji „Moja Komenda” oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dalsze działania już wkrótce.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony